BİZE ULAŞIN

Nasıl Güvenli Alışveriş Yaparım ?

Arama:

Kategorilerden birini seçebilir orada da işinizi kolaylastırabilirsiniz “Sadece ikinciel ürünleri göster” veya “Sadece sıfır ürünleri göster” butonuna tıklayabilirsiniz. Başka bir yol da  anasayfada bulunan 
“Ne aramıştınız…”kısmına aradığınız ürünle ilgili başlıkları girip aratabilirsiniz.Her ürünün cursor ile üzerine geldiğinizde “ hızlı bakış “simgesine tıklayarak ürün detaylarını görebilirsiniz.

Satın Alma
Ürünü almaya karar verdiğinizde "sepete ekle” simgesine tıklayarak ürününüzü sepete atar. Ürünü incelerken tereddüt ettiğiniz konularda mutlaka satıcıya sistem üzerinden soru sorun. (Sorularınızı, ürün sayfasında ‘’satıcıya soru sor’’ botonunu tıklayarak sorabilirsiniz)
Ödeme yapacağınız ürünleri seçtikten sonra "Devam Et" butonuna tıklayın.
Sonraki sayfada, ürünlerin kargolanmasını istediğiniz adresi seçin. İlk alışverişiniz ise adresinizi kaydetmeniz gerekir, sonraki alışverişlerinizde, dilerseniz, sisteme yeni bir adres de tanımlayabilirsiniz.
Kredi kartı bilgilerinizi girip onay verin. Ürün bedeli, ürün size ulaşıp, siz sistemden onay verene kadar bloke hesapta bekleyecektir.

Alış Sonrası
Satıcı, ürünü kargoladığında, sisteme kargo fiş bilgilerini girer. Bu bilgiler, size e-posta ile anında iletilir. Böylece kargonuzu internet üzerinden online olarak takip edebilirsiniz.
Ürün size ulaştığında kutusunun, paketinin ve ambalajının taşımadan dolayı hasarlı olup olmadığını lütfen kontrol edin. Taşıma esnasında herhangi bir hasar oluşmuşsa, kargo görevlisi zabıt tutmakla yükümlüdür.
Teslim aldığınız ürüne, ürünün kargolandığı tarihten itibaren 3 iş günü içinde onay vermelisiniz. Üründe bir sorun yoksa Profilim/Alışlarım sayfanızdan ürüne onay verin. 3 iş günü içinde onay vermezseniz, bir sorun olmadığı kabul edilerek blokede bekleyen tutar ekonomikanne.com tarafından satıcıya ödenir.

Hacimli ürünlerde ürünü elden teslim almak isterseniz info@ekonomikanne.com’a mail atabilirsiniz.

 


Ürün alırken nelere dikkat etmeliyim?

Ürünün durumu:
EKONOMIKANNE.COM, ürünün durumunun alıcılar açısından daha anlaşılır olması için ürünleri 3 kategoriye ayırdı.

Hiç kullanılmadı: sıfır -yepyeni;Bu kategoride mümkünse ürünün üzerinde etiketi olmalı ya da ambalajı, garanti belgeleri muhafaza edilmiş olmalıdır.
Yeni Gibi: Ürün kullanıldı ama üzerinde kullanıldığına dair hiçbir iz yok.
Halen Kullanılabilir: Ürün kullanıldı ve üzerinde çok az ve ufak tefek izler var. Bu kategori seçildiğinde açıklama kısmında üzerinde ne gibi izlerin olduğu mutlaka belirtilmelidir.
EKONOMIKANNE.COM ürünün gerçek fotoğrafının konulmasını zorunlu tutar. Bu nedenle ürünün fotoğrafını inceleyin ve ‘Halen kullanılabilir’ kategorisinde yer alan ürünler için açıklama sizin için yeterli değilse alıcıya soru sorun.

Kargo Bedeli
Kargo bedelini hangi tarafın ödeyeceği, alıcı ve satıcı arasında belirlenir. Kargo bedelini alıcının ödediği durumlarda ödeyeceğiniz tutarı buraya tıklayarak kolayca hesaplayabilirsiniz. Ürünün ölçülerinin açıklama kısmında yer alması gereklidir. Almadığı durumlarda lütfen satıcıya soru sorun. Demonte ürünlerde, ürünün demonte ölçülerine göre hesap yapmayı unutmayın.

Standart dışı durumlar için lütfen ‘Sıkça Sorulan Sorular’ bölümüne gözatın.